WebOps Academy

Szukamy osób, które chcą dołączyć do naszego zespołu i rozpocząć ścieżkę kariery inżyniera WebOps.

WebOps Academy to wprowadzający program szkoleniowy, zawierający pakiet niezbędnej wiedzy, jaką trzeba posiadać na stanowisku WebOps Engineer w Kainos. Dołączając do programu rozpoczniesz 2-miesięczny trening (szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne), wdrożysz się w system pracy w naszej firmie i wyposażony w pakiet nowej wiedzy rozpoczniesz pracę w jednym z naszych projektów Scrumowych na terenie Wielkiej Brytanii lub w Gdańsku.

Żeby wziąć udział w WebOps Academy nie musisz mieć doświadczenia jako WebOps – wystarczy duże zainteresowanie tematem, znajomość Linuxa, chęć rozwoju i nauki.

Planowany czas trwania szkolenia:

tickMarzec – Maj 2019

tickDwa pierwsze miesiące WebOps Academy spędzasz w naszym biurze w Gdańsku, przechodząc szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne

tickTrzeci miesiąc szkolenia to początek pracy w projekcie: w Gdańsku lub Wielkiej Brytanii

tickOd samego początku Akademii jesteś zatrudniony w Kainos umowie o pracę

 

jeżeli masz jakieś pytania, skontaktuj się z naszym rekruterem: Iwo Sadecki, i.sadecki@kainos.com

Dostajesz:

 • Zatrudnienie na stanowisku Trainee WebOps Engineer;
 • Umowę o pracę już od początku szkolenia;
 • 2-miesięczny program szkoleniowy – wewnętrzne i zewnętrzne treningi z zakresu:
  • Linux – zaawansowana administracja systemem;
  • Narzędzi do konteneryzacji i orkiestracji kontenerów, m.in. Docker, Kubernetes; 
  • Technologii do przetwarzania dużych ilości danych, np. Apache Hadoop, Spark, Kafka;
  • Narzędzi do automatyzacji konfiguracji usług w chmurze, m.in. Terraform;
  • Zwinnych metodyk tworzenia oprogramowania oraz pomocnych narzędzi i dobrych praktyk (ScrumJenkins, Continuous Integration / Continuous Delivery)
  • Środowisk chmurowych takich jak AWS, Microsoft Azure;
  • Systemów kontroli wersji;
  • Clean code;
  • Security;
  • Performance Testing.
 • Stały dostęp do środowiska developerskiego – wirtualne maszyny dostępne wyłącznie dla grupy szkoleniowej;
 • Możliwość pracy w Wielkiej Brytanii;
 • Możliwość pracy w największych projektach Kainos.

Aplikuj tutaj:

:(Aktualnie nie mamy otwartych stanowisk w tej kategorii

jeżeli masz jakieś pytania, skontaktuj się z naszym rekruterem:
Iwo Sadecki, i.sadecki@kainos.com

Twoje szkolenie będzie miało charakter praktyczny – jako członek zespołu Scrumowego, będziesz realizować zadania, które sam wybierzesz w ramach jednego sprintu.

Podczas show case’u będziesz miał okazję zapoznać się z pomysłami i rozwiązaniami pozostałych członków zespołu oraz zaprezentować własne.

„Czas spędzony na WebOps Academy 5.0 był najlepszym doświadczeniem w mojej ponad 10 letniej pracy w różnych działach IT. Będąc na Akademii od razu stworzyliśmy zespół, wspólnie poznawaliśmy aktualne narzędzia i rozwiązania, prowadzący starał się aby wszystko wyglądało tak jak na prawdziwym projekcie. Ukończenie WebOps Academy pozwoliło mi na płynne wejście w projekt związany z przygotowaniem nowoczesnego rozwiązania dla brytyjskiego ministerstwa sprawiedliwości, o którym niedawno rozpisywały się brytyjskie gazety. Nie ma tylu słów, ani nie ma na tyle dobrych słów, aby podkreślić jak fajna i ukierunkowana na uczestników jest Akademia. Niech fakt organizowania przez Kainos kolejnej edycji, a także tylko pozytywne komentarze jej uczestników, mówią same za siebie!”quoteJacek Mackiewicz
WebOps Engineer, Gdańsk

„Joining WebOps Academy was a hit. The program gives you a great opportunity to expand your knowledge. Linux administration was not a problem for me, but I only heard about automation and Scrum was in fact something entirely new to me. After two months I noticed a huge gap between where I was before and after the Academy, which in itself constitutes an excellent summary of the entire program. Currently I am working on a project for the UK’s Ministry of Justice.”quoteGrzegorz Gruszecki
WebOps Engineer, Gdańsk

„Z czystym sumieniem mogę polecić udział w WebOps Academy każdemu, kto zajmuje się lub chce się zajmować administracją czy też automatyzacją systemami, usługami, czy wręcz całymi środowiskami. Nawet ludzie z dość bogatym doświadczeniem w tej branży (jak ja) mogą nauczyć się czegoś nowego, zmienić swoje podejście, poznać inne metody pracy.
Ćwiczenia praktyczne to strzał w dziesiątkę – nic tak nie przygotowuje do pracy. Zarówno w czasie trwania WOA jak i już w trakcie pracy w projekcie ciągle się uczę i nie jest wiedza czysto teoretyczna, a raczej wiedza zdobywana przez operacje na otwartym sercu :)
Umiejętności to przede wszystkim praca zespołowa. To, że pracowaliśmy i wciąż pracujemy w grupie jest bardzo ważne. Nie tyle umiejętność obsługi narzędzi jest kluczowa, bo te się zmieniają, ale właśnie umiejętność pracy w zespole, wspólne rozwiązywanie problemów, dobór narzędzi i technologii,  wypracowywanie kompromisów i rozwiązań najbardziej odpowiednich do potrzeb klienta.”
quoteTomasz Wostal
WebOps Engineer, Londyn

„I gained new specialized skills and developed those that I already acquired. Even though WebOps was something fairly new to me, after the first 2 months of Academy with professionally conducted training and workshops I felt well prepared for the position of Junior WebOps Engineer. The third month with on the job training connected with a concrete project confirmed my beliefs that WebOps position is made for me.
A wide range of specialized trainings, attractive projects with travelling abroad, international environment with a lot of opportunities to share knowledge and experience with professionals, great people with team spirit, flexible working hours with possibility to work remotely – all of these factors create a work environment that motivates me to set challenging goals day by day and follow my career path that started with WebOps Academy.”
quoteŁukasz Reszke
WebOps Engineer, Gdańsk

„Dzięki Akademii zdobyłem nieocenione doświadczenie, które pozwoli mi pracować wśród pasjonatów wdrażających nowoczesne rozwiązania zmieniające świat na lepsze. To doświadczenie to nie tylko znajomość nowych systemów, programów i języków. To umiejętności pracy w zespole (międzynarodowym!), rozwiązywania problemów, wytrwałości w dążeniu do celu. Mnóstwo rzeczy, których pomimo najszczerszych chęci – nie nauczymy się na studiach.
Dzięki temu, że każdego dnia mieliśmy okazję prowadzić poważne dyskusje nad rozwiązywanym problemem, oraz ciągłą opieką nad powstającym rozwiązaniem – uważam że czas przeznaczony na Akademię został wykorzystany w najlepszy możliwy sposób.”
quoteRobert Charewicz
WebOps Engineer, Gdańsk

„WebOps Academy gave me the opportunity to work in agile manner in the projects that are similar to those that I will face in real work. It is a great opportunity to acquire or upgrade skills that are essential for WebOps engineers. I feel that I’am ready to handle WebOps duties more than I was before. Because now I have a clear overview of pitfalls that are awaiting and a set of good practises that I have learnt during last two months.”quoteDawid Matusiewicz
Senior WebOps Engineer, Gdańsk

„Najbardziej w programie WebOps Academy podobał mi się fakt, że podczas szkolenia pracowaliśmy i uczyliśmy się jako zespół – nasze zadania były powiązane ze sobą i nieustannie musieliśmy ze sobą współpracować.”quotePiotr Skowroński
WebOps Engineer, Gdańsk

„I feel that the last 3 months were really packed with exciting challenges and new knowledge that I will certainly use in my future projects. Joining the academy was an excellent decision and I would definitely make it again.”quotePaweł Chmieliński
Senior WebOps Engineer, Gdańsk

Po zakończeniu szkolenia:

tickPracujesz jako część zespołu Scrumowego.

tickWdrażasz w życie wiedzę nabytą podczas szkolenia.

tickRealizujesz projekt dla największych klientów Kainos.

tickSzlifujesz język angielski pracując w Wielkiej Brytanii.

Zgłoś się, jeżeli:

 • Możesz rozpocząć pracę na pełen etat od marca 2019;
 • Chcesz w 2 miesiące stać się członkiem zespołu projektowego z gwarancją stabilnego zatrudnienia jako WebOps Engineer;
 • Linux nie ma przed Tobą tajemnic;
 • Lubisz pisać skrypty;
 • Jesteś absolwentem lub studentem ostatniego roku studiów technicznych;
 • Chcesz spędzić kilka miesięcy w prestiżowym projekcie w Wielkiej Brytanii;
 • Chcesz wykorzystać swoją znajomość języka angielskiego.

Aplikuj tutaj:

:(Aktualnie nie mamy otwartych stanowisk w tej kategorii

Masz już doświadczenie w WebOps? Sprawdź nasze oferty:

:(Aktualnie nie mamy otwartych stanowisk w tej kategorii

Dowiedz się więcej:

%WEBOPSACADEMY%