Prezentujemy Wam pierwszy z serii blogów o zespole zajmującym się integracją Workday. Dowiecie się z nich jak pracuje się w tym zespole, co jest w tej pracy najważniejsze i co daje największą satysfakcję. Na początek poznajcie moje odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania o pracę w integracjach.

Michał Górski.integracje

1. Jakie umiejętności (techniczne & miękkie) według Ciebie powinna mieć osoba na stanowisku Integration Engineer?

Trzeba mieć wiedzę o programowaniu – ale nie bardzo ekspercką – wystarczy trochę umieć kodować albo skończyć studia informatyczne. Do tego trzeba potrafić rozmawiać z ludźmi nietechnicznymi, tak by zrozumieć ich wymagania i potrafić przełożyć je na język techniczny. Ważne jest, żeby umieć też ogólnie zadbać o wysoki poziom satysfakcji klienta. Oprócz tego b. dobry język angielski jest niezbędny.

2. Jakich technologii i narzędzi używasz na co dzień w pracy?

Głównie to technologie wbudowane w Workday. Do tego XML+XSLT (narzędzie: Oxygen XML). Do budowania integracji wykorzystujemy Workday Studio – narzędzie ESB oparte o Eclipse. Czasem programujemy w Javie.

3. Jakie możliwości rozwoju daje praca na Twoim stanowisku?

Poznanie integracji w Workday daje dostęp do całkiem niszowej wiedzy, na którą jest obecnie spore zapotrzebowanie. W związku z tym dość szybko można awansować i zaczynając od uczestniczenia w projektach prowadzonych przez kogoś innego przejść do samodzielnego prowadzenia coraz bardziej skomplikowanych prac. Do tego pracuje się bezpośrednio z klientem – łatwo jest zostać zauważonym i docenionym.

4. Co najbardziej lubisz / cenisz w swojej pracy?

Różnorodność. Mimo, że technologia jest cały czas ta sama, to projekty nie trwają długo, a każdy projekt to nowe zadania, nowi ludzie i nowe wyzwania. Oprócz tego sam Workday rozwija się szybko i ciągle trzeba się uczyć nowych rzeczy. Do tego międzynarodowość – współpracujemy z ludźmi dosłownie z całego świata.

5. Co było Twoim największym sukcesem w pracy?

Rozwinięcie od zera zespołu, który zajmuje się integracjami Workday. Zdobycie niszowej wiedzy i dobre poznanie systemu a potem przekazanie tej wiedzy innym.

6. Z jakimi wyzwaniami mierzysz się na co dzień?

W każdym nowym projekcie trzeba zrozumieć sposób działania organizacji oraz dokładnie doprecyzować, co należy zbudować. Trzeba dobrze znać ograniczenia i możliwości systemu, aby zaproponować najsensowniejsze rozwiązanie oraz obejście problemów. Trzeba umieć wytłumaczyć skomplikowane technikalia ludziom mniej znającym się na technologii. Do tego trzeba często pracować wyłącznie zdalnie, opierając się tylko na rozmowach telefonicznych i przez komunikatory. Oprócz tego zarządzam pracą zespołu, starając się dotrzymać wszystkich terminów prac.

 

Jeszcze więcej na temat pracy Integration Engineer dowiesz się we wpisie Karola Szwarackiego.
Tutaj zapoznasz się z ofertą pracy na stanowisko Integration Engineer.

Zobacz jak może rozwinąć się Twoja kariera w Kainos: