30 listopada 2011 r. na Politechnice Gdańskiej odbyła się konferencja z cyklu IT Academic Day. Dzięki nawiązanej niedawno współpracy między firmą Kainos a Grupą .NET (grupa-net-pg.studentlive.pl). działającą na Politechnice Gdańskiej, w programie konferencji znalazła się prelekcja poprowadzona przez pracowników Kainos.

Wystąpienie składało się z dwóch części. W czasie pierwszej, prowadzonej przez Witka Bołta, studenci poznali możliwości pracy i rozwoju w firmie Kainos. Mowa była o praktykach oraz projektach zespołowych realizowanych przez studentów we współpracy z firmą. Druga część wystąpienia, poprowadzona przez Maćka Grabka, była natomiast poświęcona nowej wersji systemu operacyjnego Windows Phone i tworzeniu aplikacji mobilnych na tej platformie.

– Obie prezentacje spotkały się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem przez publiczność. Otrzymaliśmy mnóstwo pytań i pozytywnych komentarzy – mówią Witek i Maciek, a ich słowa potwierdza wygrana Maćka w konkursie „Speaker Idol” na najlepszą prezentację konferencji Zwycięzca został wyłoniony w wyniku ankiety przeprowadzonej przez słuchaczy!

Serdecznie gratulujemy studentom zrzeszonym w ramach Grupy .NET zorganizowania IT Academic Day. Konferencja okazała się wielkim sukcesem, a udział wzięło w niej ponad 400 osób. Mamy też nadzieję, że IT AD okaże się doskonałym wstępem do dalszej, owocnej współpracy między firmą Kainos a Grupą .NET. Plany na kolejne, wspólnie organizowane wydarzenia w 2012 roku już są!